Kauge ja imeline Hiina

добавленные 27.11.2016 37 просмотры 0 комментарии

16. novembril tuli meie klubisse külla Raivo Kurg, kes rääkis Hiinamaast, kus ta käis misjonigrupiga 2010. aastal. Klubi oli rahvast täis ja kõik olid põnevil.

Raivo näitas seinal slaide ja võttis kotist välja Hiina lipu, punase ja kuldsete tähtedega. Saime teada, et kurte on suure Hiina rahva hulgas palju, tööd saavad nad kurtide ettevõtetes. Esitlusele oli kaasa võetud näidised kurtide tehtud toodangust, Raivo tõmbas kotist välja lopsakalt mõnusa näo ja tohutu suure suuga nuku, mis sobib hästi nukuteatrisse.

Viipekeel on Hiinas täiesti teistsugune, nii et mõned viiped võisid algul ära ehmatada. Raivo püüdis neile seletada, et kust ta on pärit, kuid Eestist ei teadnud seal keegi mitte midagi. Küll teati Inglismaad ja muidugi Venemaad.

Liikluses kasutatakse seal väga palju jalgrattaid, kõik teed olid neid täis. Sealsed pensionärid olid väga lahked, peale kohtumisi nad viisid Raivo poolvägisi restoranidesse sööma, kus laud oli väga külluslik.

Raivo õpetas ka kurtidele noortele mööbli valmistamist, nii saigi valmis üks tore puidust kapp.

Raivol oli väga kahju, et ta ei saanud kurtide kooli tutvuma minna, sest vaba sissepääs oli valvuri range valve all tõkestatud ja igaüks ei pääse niisama sisse.

31. detsembril ootasid kõik Hiinasse sissesõitnud ilutulestikku ja põnevaid pidupäeva rakette, kuid kõikjal oli vaikus. Uue aasta algus on seal seotud loomaaasta algusega, siis sel aastal toimusid neil pidustused 14. veebruaril.

Hiina keele õppimine on väga vaevanõudav, Raivol oli õpik kaasas ja ta näitas seda kõigile.

Ühingu aseesimees Siim Kaunissaare ja esinaine Anu Jõgi tänasid Raivot huvitava ettekande eest. Siim küsis, et kuhu Raivo veel peale Hiinamaa uue kohana reisida sooviks. Raivo arvas, et selleks järgmiseks maaks võiks olla Tai. Siimul oligi kohe Raivole kingitus võluväel valmis – Tai suur seinakalender.

Suured tänud Raivole meie rahva poolt.

TKÜ juhatus

Категории

0 комментарии

  • Аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войти

Введите свою электронную почту чтобы получить напоминание вашего пароля

Введите имя с Твиттера и адрес электронной почты