Rahvusvahelise kurtide päeva tähistamine pubis “Big Ben” 26.09.2010

добавленные 07.10.2010 3 просмотры 0 комментарии

Rahvusvahelist kurtide päeva tähistasime sel aastal mõnusa koosviibimisega Tartu kesklinna valgusküllases pubis Big Ben. Olime varem ühingu liikmeid küsitlenud ja vastavalt enamuse soovile tegimegi piduliku õhtupooliku seal.
Kohale oli tulnud ligi 70 inimest. Meie jaoks olid lauad kaetud suure ruumi keskossa, akende all laudades istusid teised pubi külastajad. Nii oli meiegi üritus avalik. Kuulmispuudega inimeste võluvat ja saladuslikku viipekeelt said imetleda mitmed kohalolijad.

Peale ühingu esimehe Koidu tervitussõnu asusime kõik maitsvat praadi sööma.

Siis tulid tervitused. Kõigepealt Nikolai Põdramäelt, Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikmelt. Kutsutud oli ka Senta Michelson, Tartu Puuetega Inimeste Koja tegevjuht, tema tervitused andis edasi Helle, kuna Sental ei õnnestunud sel korral tulla.

Alfons oli koostanud viktoriini, kohe peale küsimuse esitamist pidi vastata soovija käe tõstma. Koit, Tiiu ja Helle pidasid silmas, et kõik ikka õiges järjekorras vastata saaksid. Kes esimesena õige vastuse andis, see magusa auhinna sai. Paljud kuulsid esmakordselt olulist infot – et rahvusvahelist kurtide päeva hakati tähistama alatest aastast 1958. Ka meenutasime, mitu sammast on meie uuel kingakarbi kujulisel kaubamajal jm. Viktoriin tekitas palju elevust.

Kõik olid saanud omale valida meeldiva laudkonna. Räägiti enda ja oma pere tegemistest, plaanidest, õpingutest, muredest, rõõmudest…

Ükski tore pidu ei saa mööduda ilusate lilledeta. Punase roosi said tubli ema Karin, kes möödunud aastal toreda poisslapse ilmale tõi; pidulistest vanim 84- aastane ehtne proua Erika; meie tubli, sportlik ja aina nooremaks muutuv tõlk Tiiu; ühingu töös juba 55 aastat aktiivselt korraldanud ja organiseeritud Alfons; meie praegune esimees Koit – tubli, tegus ja tasakaalukas ning nooruke Kristiina, kes sel aastal Eesti Põllumajandusülikooli astus.

Väljas oli ilus ilm ja kuldne sügis…

Seetõttu järgneski luuletus sügisest, mille oli kuulmispuudega inimestele oluliseks päevaks välja valinud ühingu toetajaliige Elise.

Siis oli järg Riigikogu liikme Nikolai Põdramäe käes rääkida sotsiaalkomisjoni tööst. Ta tõi välja plusse ja miinuseid. Suureks mureks ikka jätkuv tööpuudus, puuetega inimestest on väga paljud töötud, pensionid ja sotsiaaltoetused on väikesed. Ka lastega peredel ja isikutel pensionäridel on raske hakkama saada. Ravimite hinnad on liiga kallid. Ja kurb, et paljud noored inimesed, (ka kurtide hulgast) on sunnitud välismaale minema tööd ja õnne otsima, oma perest ja lastest eemal. Ka mitmed meie tublid töömehed on mere taga Soomes, Norras ja mujalgi, naised ja lapsed ootavad neid pikisilmi koju.

Nüüd esines omapoolse väikese armsa tervitusega Liina Paales. Pildid esinema ka meie tublid noored, aga kuna ruumi oli vähevõitu ja ka valgus langes valelt poolt, lükkus esinemine järgmisele peole. Jääme ootama.

Link: http://www.tarky.ee/uudised/rahvusvaheline-kurtide-paev/

Категории

0 комментарии

  • Аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войти

Введите свою электронную почту чтобы получить напоминание вашего пароля

Введите имя с Твиттера и адрес электронной почты