Eesti Kurtide Liidu juhatuse pöördumine seoses Eesti Vabariigi 105. aastapäevaga

added 24.02.2023 4 views 0 comments

Tere kallis viipekeelne kogukond, kallid kaasmaalased, kallid sõbrad, kallid tuttavad!

Meie tähistame koos täna väga olulist päeva - Eesti Vabariigi 105. aastapäeva!

Hetkel meie tunneme tõesti, et meie väärtustame seda päeva rohkem kui varem. Kindlasti teie kui ka meie ärkasime eelmise aasta samadel hommikutundidel teadmatuses, et mis oli juba varahommikustest tundidest juhtunud ja tohutut infot ilmus meie ette, et Venemaa alustas agressiooni Ukrainasse, ja meie peopäeval? Kindlasti tekkis paljudel hirm, mis saab meie pisikesest riigist? Mis saab meist, inimestest?

Tänasel päeval meie peame olema väga tänulikud selle üle, et meie elame endiselt ja loodetavasti igavesti vabas riigis – Eesti Vabariigis!

Samuti soovib Eesti Kurtide Liit tänada teid südamest, kes on soojalt vastu võtnud Ukraina sõjapõgenikke, nendele pakkunud soojust, headust ja sõprust. Tänasel päeval kui meie tähistame vabadust, on seal riigis – Ukrainas - täis kannatuste radu. Kunagi hiljem kui see õudus peaks lõppema, siis meie ei tohiks seda unustada, et see juhtus, sest see jätab jälgi meie südamesse.

Sellega seoses, et meie elame jätkuvalt vabas riigis ja meil on kõik võimalused olemas, meil on ligipääs kõigele olemas, tahame rõhuda sellele asjaolule, et kohe on tulemas valimised ja palun tehke teadlik valik õige inimese valimiseks, sest õigest valikust sõltub väga palju see, kui vabalt saame elada omas riigis, kui palju ligipääsetavust tagatakse meile lähitulevikus.

Ainult sõnad ei loe midagi, tegusid on vaja. Meie ühiskond sõltub väga palju valitavatest saadikutest, et meie saaksime elada demokraatlikus riigis. See ei mõjuta mitte ainult meid, viipekeelseid inimesi, tuleb ka märgata teisi puuetega inimesi, vähemusgruppe!

Palun mõelge samuti sellele, et kui palju nende lubadustest oleks võimalik meie riigis ellu viia ning kui palju on lubadusi täidetud!

Teame, et on inimesi, kes arvavad, et tema hääl ei loe midagi - tegelikult iga inimese hääl loeb! See sõltub paljustki ka teist, keda valite, sest õige valikuga saame elada vabas riigis, kus meile tagatakse ligipääsetavust, meiega tehakse koostööd, kus arvestatakse mitte ainult meiega, viipekeelse kogukonnaga vaid ka teiste puudega inimestega, vähemusgruppidega.

Lõpetuseks soovime öelda, et peame olema väga tänulikud, et elame väikeses, aga vabas riigis!

Ilusat Eesti 105.aastapäeva!

Categories

0 comment

  • Only signed in users can add comments. Logging in

Insert your e-mail address to receiver a reminder of your password

Enter Twitter user name and your e-mail address