Eesti Kurtide Liidu avalik pöördumine kurtide kogukonnale

lisatud 26.03.2020 48 vaatamist 0 kommentaari

(Videoklipp on tõlgitud eesti keelde)


Tere, armsad inimesed, armsad kurdid, armsad pensionärid!

Eesti Kurtide Liidu juhatus arutas 6. juunile planeeritud üleeestilise kurtide pensionäride kokkutuleku võimalikku korraldust Võrus. Praegu on olukord pingeline ja tavatu. Samuti ei saa mainimata jätta, et vanemaealised inimesed on suurem riskigrupp, mida ei saa erilise tähelepanuta jätta.

Meie oleme ka veendunud, et eriolukord, mis on valitsuse poolt kehtestatud kuni 1. maini, ei lõpe niipea. Praegu arvatakse, et pandeemia nn kõrghetk tuleb varsti ja haigestumisi võib tulla massiliselt. Sellepärast kutsus valitsus rahvast kaks nädalat koju jääma ja vältima kontakte jne.

Aga mina arvan ja kahtlen sügavalt ja juhatus toetas minu arvamust, et koroonaviiruse suur oht võib mööduda, aga selle viiruse järelmid kaovad pikkamisi ja see ei kao ruttu jäljetult.

Sellest tingituna otsustas juhatus lükata 2020. aastale planeeritud üleeestilise kurtide pensionäride kokkutuleku järgmisele aastale selleks, et meie tunneksime tervena ja turvaliselt. Siin ei ole vaja kahelda, et äkki võibolla saab ikkagi kokkutulekut korraldada. Praegu on meil kindel otsus, et meie ei korralda teie huvides sellel aastal kokkutulekut.

Hoidke oma ja lähedaste tervist ja turvalisust! Meie hoiame väga pöialt, et Eesti kurtide kogukonnaga ei juhtu midagi dramaatilist ja meie järgime valitsuse, terviseameti ja kriisikomisjoni soovitusi ja piiranguid, need on meie kõigi enda huvides. Meie peame lihtsalt raske aja üle elama.

Püüdkem rohkem kodus istuda ja leidkem mingi meelepärane tegevus endale, samuti teie saate omavahel suhelda videosuhtlusena näiteks Skype või Facebooki Messengeri videokõnet. Meie teame, et kurdid tahavad alati suhelda. Nii et palun suhelge turvaliselt!

Hoiame üksteist!

Pöördumine on koostatud minu ja juhatuse koostöös.

Tiit Papp
Eesti Kurtide Liidu juhatuse esimees

Kategooriad

0 Kommentaari

  • Kommentaare saavad lisada sisseloginud kasutajad. Login sisse

Parooli meeldetuletuseks sisesta e-posti aadress

Sisestage Twitteri kasutajanimi ning enda e-post.