Kutse Liina Paalese raamatuesitlusele "Kurtide rahvarühm. Kehastus, kultuur ja nimed"

добавленные 08.06.2017 80 просмотры 0 комментарии

Austatud kurtide kultuuri huvilised!

Olete oodatud raamatuesitlusele neljapäeval, 15. juunil 2017 kell 14.00 - 17.00 Tartus Eesti Kirjandusmuuseumi saalis, Vanemuise 42.

On ilmunud esimene eestikeelne raamat kurtide rahvarühma, iseäranis Eesti kurtide kogukonna kultuurist ja viipenimedest. Raamatu "Kurtide rahvarühm. Kehastus, kultuur ja nimed" autor on Liina Paales, kes on uurinud kurtide kultuuri ja folkloori alates 1996. aastast.

Väljaanne on suunatud kultuuriuurijatele, folkloristidele, etnoloogidele, keeleteadlastele ja nimeuurijatele, aga ka teistele kuulmisvõimetuse eri külgedega kokkupuutuvatele spetsialistidele. Loomulikult pakub raamat äratundmisrõõmu või avastusi kõikidele viipekeelsetele inimestele. Monograafia sisaldab rikkalikult kurtide kunstnike loodud illustratsioone.

Tervitussõnad lausuvad Eesti Kirjandusmuuseumi direktor Urmas Sutrop, Eesti Kurtide Liidu president Tiit Papp ja Eesti Rahvaluule Arhiivi juhataja Risto Järv. Raamatu sisututvustus autorilt. Sõnavõtud tõlgitakse eesti keelde ja eesti viipekeelde.

Esitluse raames on võimalik tutvuda Eesti Kirjandusmuuseumi arhiivide ja raamatukoguga.

Lugupidamisega

Urmas Sutrop
Eesti Kirjandusmuuseum

Liina Paales
Autor

Kontakt: liina.paales@mail.ee

Категории

0 комментарии

  • Аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войти

Введите свою электронную почту чтобы получить напоминание вашего пароля

Введите имя с Твиттера и адрес электронной почты