Kutse Liina Paalese raamatuesitlusele "Kurtide rahvarühm. Kehastus, kultuur ja nimed"

added 08.06.2017 80 views 0 comments

Austatud kurtide kultuuri huvilised!

Olete oodatud raamatuesitlusele neljapäeval, 15. juunil 2017 kell 14.00 - 17.00 Tartus Eesti Kirjandusmuuseumi saalis, Vanemuise 42.

On ilmunud esimene eestikeelne raamat kurtide rahvarühma, iseäranis Eesti kurtide kogukonna kultuurist ja viipenimedest. Raamatu "Kurtide rahvarühm. Kehastus, kultuur ja nimed" autor on Liina Paales, kes on uurinud kurtide kultuuri ja folkloori alates 1996. aastast.

Väljaanne on suunatud kultuuriuurijatele, folkloristidele, etnoloogidele, keeleteadlastele ja nimeuurijatele, aga ka teistele kuulmisvõimetuse eri külgedega kokkupuutuvatele spetsialistidele. Loomulikult pakub raamat äratundmisrõõmu või avastusi kõikidele viipekeelsetele inimestele. Monograafia sisaldab rikkalikult kurtide kunstnike loodud illustratsioone.

Tervitussõnad lausuvad Eesti Kirjandusmuuseumi direktor Urmas Sutrop, Eesti Kurtide Liidu president Tiit Papp ja Eesti Rahvaluule Arhiivi juhataja Risto Järv. Raamatu sisututvustus autorilt. Sõnavõtud tõlgitakse eesti keelde ja eesti viipekeelde.

Esitluse raames on võimalik tutvuda Eesti Kirjandusmuuseumi arhiivide ja raamatukoguga.

Lugupidamisega

Urmas Sutrop
Eesti Kirjandusmuuseum

Liina Paales
Autor

Kontakt: liina.paales@mail.ee

Categories

0 comment

  • Only signed in users can add comments. Logging in

Insert your e-mail address to receiver a reminder of your password

Enter Twitter user name and your e-mail address